kompiuterinė įrangakompiuterinė įranga
Kompiuterinė įranga: nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai, jų priedai, duomenų laikmenos, kompiuterinių žaidimų įrankiai – visa tai Lietuvai pristatoma daugybėje skirtingų salonų. Nepaisant to, nemažai pirkėjų, susidomėjusių viena ar kita preke, neskuba į parduotuves ir prekybos centrus. Jų taikinys – kompiuterinės įrangos parduotuvės internete. Dar daugiau – kuo toliau, vis dažniau apsiperkama užsienio portaluose. Taigi, nauji kompiuteriai, naujausių modelių mobilieji telefonai, net programinė įranga į naujų šeimininkų namus atkeliauja iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, kai kurių Europos šalių. Kas slypi už šio pasirinkimo? Žemesnės kainos ar didesnė įvairovė?



Kodėl internetu?

Kas žmones skatina pirkti internetu? Tai klausimas, vis dažniau nagrinėjamas pastaruoju metu, turintis daugybę atsakymo variantų. Vienas jų – žemesnės kainos. Bet kaip teisingai suprasti šį teiginį? Ar daiktų kainos elektroninėse parduotuvėse visuomet mažesnės? Deja, nereikėtų tikėtis stebuklo. Tiesa ta, kad kompiuterinė įranga internete gali kainuoti mažiau, tačiau tai lemia akcijos, išpardavimai. Nuolaidas internete sekti lengviau nei salone. Apie parduotuvėse vykstančius išpardavimus klientas gali ir nesužinoti, nebent užeis į vidų ar eis pro šalį ir pamatys informacinius ženklus. Tiesa, apie nuolaidas kompiuterinės technikos salonuose taip pat galima sužinoti internetu, tik tam, kad žmonės jomis pasinaudotų, jiems teks keliauti į prekybos centrą ar kitą vietą mieste. Čia ir išryškėja elektroninių parduotuvių privalumas – akcijomis jose galima pasinaudoti iš karto: pamatėte, patiko, sumokėkite ir laukite pristatymo. O kaip dėl užsienio parduotuvių? Ar nuolaidos jose dar didesnės?

Įvairovė

Kompiuterinė technika užsienio elektroninėse parduotuvėse retai kainuoja daugiau nei vietiniuose portaluose. Be to, ten taip pat dažnai vykdomi išpardavimai, kurių metu ir sutaupyti galima kiek daugiau. Iš tiesų, platesnė kainų įvairovė neatsiejama ir nuo pačių parduotuvių kiekio arba produkcijos gausybės. Logiška: kuo daugiau prekių, tuo didesnė galimybė atrasti norimą už mažesnę kainą. Taigi, technikos įrenginių kiekis ir jų kainų įvairovė yra glaudžiai susiję.

Aukcionai

Pastaruoju metu nemažai kompiuterių technikos, jų priedų ar mobiliųjų telefonų įrangos yra nuperkama internetinių aukcionų metu. Tai dar vienas užsienio elektroninių parduotuvių privalumas. Štai, pavyzdžiui, planšetinio kompiuterio kaina gali prasidėti nuo keliolikos ar keliasdešimties dolerių. Žinoma, derėjimosi eigoje ji kyla, tačiau retai tepasiekia rinkos kainą. Aukcionų privalumas tas, kad nustoti kelti kainą galima tada, kada tik norisi. Tai reiškia, kad išlieka galimybė pačiam nustatyti kainos ribą ir tikimybė jos neperžengus įsigyti norimą daiktą.

Apie prekių pristatymą

Kompiuterinės įrangos pirkimas užsienio elektroninėse parduotuvėse, atrodytų, visais aspektais yra palankus ir naudingas, tik kaip dėl prekių pristatymo? Tai irgi jau nebeturėtų kelti nerimo. Visų pirma, daugumoje parduotuvių žadamas greitas pristatymas – įsigyti daiktai pirkėją pasiekia per apytiksliai dvi savaites. Žinoma, galima rinktis ir skubųjį siuntimą, tačiau ši paslauga turi savo kainą. Įprastas siuntimas dažniausiai ilgai netrunka, o prekėms, gautoms paštu, suteikiama garantija. Be to, susidomėjusiems kompiuteriais internetu nereikėtų pamiršti ir prekių grąžinimo politikos. Nors Lietuvoje šia teise naudojasi nedaug žmonių, užsienio parduotuvėse (elektroninėse ir nebūtinai) yra visiškai įprasta netikusią prekę grąžinti pardavėjui. Taigi, kompiuterinė įranga, įsigyta elektroninėje parduotuvėje, nepateisinusi lūkesčių, gali būti paprasčiausiai išsiųsta atgal arba pakeista į kitą prekę – problemų dėl to neturėtų kilti. Tik svarbu, prieš pervedant reikiamą sumą, pasidomėti pardavėjo reputacija: laimei, užsienio elektroninėse parduotuvėse veikia atsiliepimų sistema. Savo labui nepatingėkite paskaityti pirkėjų komentarų ir nuomonių apie pardavėją.





Leave a Reply.